У суботу, 7 червня, о 16:00 за київським часом на кортах Ролан Гаррос у Парижі відбудеться жіночий фінал Відкритого чемпіонату Франції з тенісу. У головному матчі турніру зустрінуться перша ракетка світу Аріна Соболенко та друга – американка Коко Гофф, пише komanda.com.ua посилаючись на sport.ua.
Для Соболенко це буде сьомий фінал у сезоні 2025. На попередньому турнірі Великого шолома в Австралії вона поступилася Медісон Кіз, а зараз знову зійдеться з представницею США. Потрапляння до вирішального матчу Ролан Гаррос стало для білоруски першим у кар’єрі. Раніше вона тричі вигравала турніри Великого шолома, але виключно на хардовому покритті.
На шляху до фіналу Соболенко перемогла представницю нейтрального статусу Каміллу Рахімову з рахунком 6:1, 6:0, швейцарку Джил Тайхманн – 6:3, 6:1, сербку Олгу Данилович – 6:2, 6:3. Далі були більш напружені матчі проти американки Аманди Анісімової – 7:5, 6:3 та китаянки Чжен Циньвень – 7:6, 6:3. У півфіналі вона вперше перемогла чотириразову чемпіонку Ролан Гаррос Ігу Свьонтек – 7:6, 4:6, 6:0.
Коко Гофф ще не здобувала трофеїв у 2025 році, але двічі виходила у фінали на ґрунтових турнірах у Мадриді та Римі. Ролан Гаррос для неї – другий фінал у Парижі, після дебюту 2022 року, коли вона поступилася Ізі Свьонтек. Її єдиний титул турніру Великого шолома наразі виграно на хардовому покритті.
Американка впевнено пройшла основну сітку, залишивши позаду австралійку Талію Гадецкі – 6:2, 6:2, чешку Теру Валентову – 6:2, 6:4 та Марі Боузкову – 6:1, 7:6. У наступних раундах Гофф здолала нейтральну тенісистку Катерину Александрову – 6:0, 7:5, а також здобула перемогу над Медісон Кіз у трьох сетах – 6:7, 6:4, 6:1. У півфіналі вона легко обіграла місцеву фаворитку Лоїс Буассон – 6:1, 6:2.
Історія протистоянь тенісисток налічує десять матчів, і наразі між ними рівність – 5:5. Останнє протистояння відбулося у фіналі Мадриду цьогоріч, де перемогу здобула Соболенко – 7:6, 6:3. На ґрунтовому покритті спортсменки зустрічалися двічі і теж мають паритет – по одній перемозі.
Зважаючи на поточну форму обох тенісисток, букмекери віддають невелику перевагу Соболенко, яка продемонструвала переконливий теніс навіть проти фаворитки турніру Іги Свьонтек. Водночас Гофф має стабільну гру на ґрунті й досвід виступів у фіналах. Очікується затяжний поєдинок з великою кількістю геймів – експерти схиляються до ставки на тотал більше 21,5 геймів, що відображає очікувану рівну боротьбу на корті.
Також читайте про те, що Алькарас у фіналі Ролан Гаррос 2025: Музетті не дограв через травму.